Skip to main content

Przed przyjazdem masażysty do domu, każda osoba masowana powinna być już gotowa do zabiegu. Powinna wykonać takie czynności jak: Odbyć kąpiel bądź prysznic. Ważne jest, by zrobić to przed przybyciem masażysty w swoim domu, aby czas jaki jest przeznaczony na masaż został w pełni wykorzystany. Przed masażem, klient jest proszony o przygotowanie dwóch dużych ręczników i jednego mniejszego. Będą one użyte na okrycie stołu do masażu jak i przykrycie ciała.

Miejsce: Zapewnij miejsce masażyście by mógł rozłożyć swój sprzęt i poruszać się wokół niego swobodnie. Ten czynnik odbije się na jakości Twojego masażu. Przed pierwszym i każdym kolejnym masażem klient powinien poinformować o swoich dolegliwościach i obecnym stanie zdrowia. Masażysta rozpoczyna wizytę od pozyskania tych informacji. Można przygotować swoją ulubioną muzykę, włączyć ją na sprzęcie domowym lub przekazać masażyście. Terapeuta ma zawsze przy sobie głośnik z przykładową muzyką relaksacyjną. Zapoznaj się z propozycjami olejków poślizgowych używanych do masażu. Jeżeli jesteś przyzwyczajony do produktów z Twojej własnej kosmetyki i chciałbyś by to właśnie z nim masaż został wykonany – przekaż go terapeucie, zostanie użyty! Przygotuj szklankę wody dla masażysty, jeśli jest to możliwe.

Masażysta zjawia się od 5 do 10 minut przed rozpoczęciem masażu u klienta. W przypadku pierwszej wizyty zostaje wypełniona karta pacjenta z informacjami o stanie zdrowia osoby masowanej, dodatkowo są opisane w niej przeciwwskazania lub ich brak. Każdy klient ma obowiązek wypełnienia swoich podstawowych danych: imię, nazwisko, data urodzenia. Następnie złożenie podpisu się pod tym dokumentem. Każdy pacjent posiada własną kartę.

Miej na sobie bieliznę. Dostępne są jednorazowe majtki, o które można poprosić w trakcie zamawiania wizyty.

W trakcie wykonywanego zabiegu klient jest proszony o zgłaszanie wszelkich dolegliwości. Doceniamy chęć wyciszenia się osoby masowanej, lecz wszelkie uwagi są ważnym elementem, w celu lepszych odczuć, jak i zwalczaniu bólu. Po masażu klient powinien przez około pół godziny odpocząć i wypić szklankę wody.

Po masażu powinieneś odpocząć chwilę na łóżku. Ważne jest by nie wstawać od razu po zabiegu, aby nie wywołać zawrotów głowy. Następnie pamiętaj o półgodzinnym odpoczynku i wypiciu szklanki wody.

ANIMATOR

Author ANIMATOR

More posts by ANIMATOR

Leave a Reply