Skip to main content

…turecka, espresso, cappuccino czy latte…- nie tylko do picia,
ale też do stworzenia pięknych obrazów.
– Przyjdź, pomaluj,
delektując się jej smakiem i aromatem! –

29 września lub 1 października, Światowy Dzień Kawy doskonałą okazją do eksploracji i celebracji tego ulubionego napoju (funkcjonują dwie daty ?)

29 września w kilku krajach na świecie obchodzony jest Dzień Kawy. Geneza święta nie jest dokładnie znana, ale dzień został wypromowany w Japonii przez stowarzyszenie kawy a pierwsze obchody święta zainicjowano w 1983 roku.
Kawa według legendy została odkryta przez pasterza Kaldi’ego, który zauważył, że jego kozy stają się bardziej energiczne po zjedzeniu owoców pewnej rośliny.
Jednak prawdziwa historia kawy jest bardziej złożona i fascynująca rozpoczyna się w Mekce, w dzisiejszej Arabii Saudyjskiej, gdzie w IX wieku po raz pierwszy zaczęto parzyć napój z ziaren kawowca. Kawa szybko zyskała popularność jako napój, który pobudzał umysł i umożliwiał długie rozmowy i dyskusje.
𝐌𝐢𝐞̨𝐝𝐳𝐲𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐲 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝐊𝐚𝐰𝐲
obchodzi się na całym świecie 1 października każdego roku. To szczególny dzień, który poświęcony jest kawie – napojowi, który jest nie tylko ulubiony, ale także ściśle związany z kulturą i tradycjami wielu narodów.
𝙎́𝙬𝙞𝙖𝙩𝙤𝙬𝙮 𝘿𝙯𝙞𝙚𝙣́ 𝙠𝙖𝙬𝙮 𝙬 𝙋𝙤𝙡𝙨𝙘𝙚,
podobnie jak w innych krajach, Światowy Dzień Kawy przypada na 29 września. To dzień, w którym kawiarnie, restauracje i miłośnicy kawy organizują różnego rodzaju wydarzenia i promocje związane z tym popularnym napojem.
Jest to również doskonała okazja do zwrócenia uwagi na rosnącą kulturę picia kawy w Polsce. Coraz więcej osób interesuje się różnymi rodzajami kawy, metodami parzenia i pochodzeniem ziaren.
Święto to jest doskonałą okazją, aby poznawać kawę, eksplorować i celebrować jej spożywanie, próbować różnych smaków i doświadczać wspólnie radości picia tego wyjątkowego napoju

Dzięki swojej podróży przez różne kultury i kontynenty, kawa przyjęła różne smaki i formy. Od mocnej tureckiej kawy po delikatne espresso, każdy region ma swoje unikalne podejście do przyrządzania i podawania kawy.
W Turcji kawa jest często gotowana z ziarnami zmielonymi na bardzo drobny pył. Jest to jedyny napój, w którym kawa jest podawana z fusami. Tradycyjna turecka kawa jest słodka i aromatyczna, często podawana w małych kubkach.
……………………………………………………………
Zadanie publiczne pn. „Gospochy w akcji…” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Szanowni Państwo,

Zbliża się czas, w którym możemy sprawić, że nasze podatki staną się źródłem uśmiechu dla tych, którzy najbardziej go potrzebują.
Dlatego też serdecznie zachęcamy do przekazania 1.5% podatku na rzecz naszego stowarzyszenia.

Dlaczego warto?

Twoje 1.5% podatku może sprawić ogromną różnicę w życiu wielu osób. Dzięki Twojej hojności będziemy mogli wspierać projekty charytatywne, inicjatywy edukacyjne oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Jak przekazać 1.5% podatku?

To proste! Wypełnij swój zeznanie podatkowe, wpisz numer KRS naszej organizacji 0000357859 To taka niewielka suma dla Ciebie, ale ogromna pomoc dla tych, którzy jej potrzebują.

Razem dla Dobra, Razem dla Uśmiechu!

Dołącz do naszej społeczności, abyśmy mogli razem działać na rzecz dobra i zasiewać uśmiechy tam, gdzie są one najbardziej potrzebne.

Dziękujemy!